Pora ulepszyć formę

Bez względu na porę roku powinniśmy troszczyć się o własne zdrowie. Prócz odżywiania i regularnym trybem życia pewnym z istotniejszych aspektów jest sport. Nie każdy z nas przepada za zajęciami grupowymi na siłce i godzinami przeznaczonymi na trening na machinach do ćwiczeń. Jeśli szukasz czegoś innego, absorbującego i przypominającego okresy dziecięcych zabaw, czas wypróbować jazdę na rolkach. Od czego zacząć i na co skierować uwagę? Przeczytaj i spraw, że aktywność fizyczna drugi raz stanie się fajna.

elektrobeben-630

Pierwsze kroki

Na początku własnej konfrontacji bez wątpienia wymagasz adekwatnych rolek. Na rynku znajdziesz wiele marek, modeli, które spełniają najróżniejsze. Niezawodne elektrobebny.com.pl/rolki-precismeca/ są pewne i przeżyją każdy rodzaj treningu. Nawet jeżeli jesteś jednostką początkującą – przetrwają dowolne upadki. W zależności od lat możesz wyselekcjonować rolki, które mają regulowany rozmiar. W wypadku kiedy stopa nadal wzrasta będzie to świetne rozwiązanie i umożliwi korzystać z rolek przed dłuższy czas. Jeśli posiadasz już stały rozmiar obuwia – wybierz stabilne rolki w pewnym rozmiarze i ciesz się z fajnej przejażdżki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Osoba młoda czy zawodowiec – zawsze trzeba kierować uwagę na zabezpieczenia własne i innych. Poza rolkami winieneś mieć komplet ochraniaczy: na kolana, ręce oraz dłonie. W przypadku upadków i wywrotek uchronią one cerę i zamortyzują stawy. Ważny jest również sposób spadania. Stale spadaj do przodu – na kolana i dłonie. Dzięki temu zamortyzujesz upadek i ocalisz głowę przed uderzeniem. Upadając na grzbiet istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że silnie uderzysz się w głowę. A jeżeli o głowę chodzi – zarówno rolkarze, jak i rowerzyści nie powinni jeździć bez hełmu. Głowa jest naszym najcenniejszym skarbem i od czasu do czasu nasze umiejętności nie mają znaczenia, a liczy się zbieg okoliczności, inny nieuważny prowadzący, zwierze na ścieżce czy malutki kamyczek. Wszystko może prowadzić do wypadku, a Twoim zleceniem jest ubezpieczyć głowę przed ciężkimi urazami. Nie ma też co się przejmować – każdego startującego rolkarza czeka ciąg upadków. Czyń je z ostrożnością, a już nie długo będziesz jeździł na swych rolkach niczym wiatr.

elektrobeben165e

W jakim miejscu jeździć?

Początkujący rolkarze będą pewniej czuć się na prostych, bez wybojów asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!