Co ostatecznie przesądziło o tym, że szerokie spodnie stały się w Polsce tak ważnym elementem mody?

Bieżąca moda powiązana z kulturą hip-hop, rządzi się swymi, w moim pojęciu dziwnymi i nie do końca zrozumiałymi dla mnie uwarunkowaniami. O tym w dalszej części tekstu, chcę na ten moment powiedzieć nieco szerzej o czymś, co stanowiło flagową cechę wielbicieli rapowych elementów i pozwalało w ciekawy sposób wyróżnić się na tle różnych innych ludzi na ulicach miast w Polsce. Mówiąc nieco bardziej szczegółowo, chodzi mi o szersze, a nawet bardzo szerokie spodnie, o profesjonalnej nazwie „baggy” (z ang. workowate) lub „begi” (to już spolszczona, fonetyczna opcja), które pokazały się w naszym kraju wraz z pierwszymi rapowymi projektami, z nastaniem drugiej połowy dziewięćdziesiątych lat.

Mała ciekawostka – na starcie, kiedy raczej trudno było dostać szerokie portki o klasycznym kroju, ludzie po prostu kupowali zwykłe jeansy, kilka rozmiarów za duże. Naprawdę niegłupia opcja, zważywszy na kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej gotówką w małych kwotach. W miarę upływu lat, kiedy to już Lenary były ogólnodostępne…właśnie – to pierwsza z rodzimych firm, która wyprodukowała oraz wrzuciła do sprzedaży i bardzo stylowe szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z roku na rok. Najbardziej popularną, obok wymienionych przeze mnie wyżej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstania i rozwoju jest niezwykle ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – człowiek współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o uszycie na maszynie domowej „begów”. Zważywszy na to, że znakomicie się udały, znajomi poprosili także o uszycie takich spodni. Po pewnym czasie wszystko potoczyło się tak, że Ceube rozkręcił jedną z najszerzej rozpoznawalnych marek dla hip-hopowców, z polskim rodowodem.
Tekstylia podpisane marką Moro były mocno wciśnięte w rzeczywistość rapu kilkanaście lat temu, poza spodniami w asortymencie znalazło się bardzo wiele innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy – kaptur i bez, ale także stylowe kurtki wiosenne czy zimowe – to było coś konkretnego.
klasyczne buty
Dziś, mimo faktu, że moda na tę kategorię spodni nie jest już lansowana tak mocno jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, mogące zaserwować asortyment tego rodzaju.
Co należy koniecznie podkreślić, mamy do wyboru naprawdę wiele różnych marek, które pochodzą z rozmaitych zakątków świata. Dzisiaj, bez jakiegokolwiek trudu będziemy mogli odszukać dla swoich potrzeb marki, które w światowej skali są topowe. Chodzi przykładowo o takie marki, jak Pelle Pelle czy Fubu. Obyci znawcy kultury bez wątpienia będą wiedzieć, jaką te marki mają historię. Jeśli ktoś nie ma wystarczającej orientacji, polecam sprawdzić, prawdziwa klasyka.
Być może będzie to brzmieć w pewnej mierze pompatycznie, ale jestem przekonany, że moda na szerokie spodnie będzie trwać tak samo długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
dziewczyna z bucikami
Ten adres butywolka24.eu, koniecznie muszą odwiedzić te osoby, które mają ochotę poznać w pełni fachowy kanał pozyskiwania wysokiej jakości rozwiązań tekstylnych. W treści tej strony, będą czekać produkty odzieżowe, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim właścicielom rozmaitych sklepów odzieżowych, na pewno opłaci się dłuższa wizyta na łamach serwisu. Nie wspominając już o wejściu w tryb dłuższej współpracy.
eleganckie buty