Boso po podłodze – ciepłe i komfortowe panele korkowe

Dąb korkowy rośnie w rejonach Europy Południowej i Afryki Północnej. Jest to drzewo, które żyje około 150 lat i jest cały czas zielone. Kora dębu korkowego rośnie w dwóch warstwach – kora wewnętrzna jest podstawą, na której narasta nowa kora zewnętrzna. W czasie przyrostu, zewnętrzna powłoka tej kory obumiera, stając się osłoną przed warunkami atmosferycznymi. Właśnie z tej części kory powstaje korek – przetworzona kora zewnętrzna dębu korkowego, którą zdejmuje się z pnia drzewa bez żadnej szkody dla niego. Korek znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia codziennego. Jest świetnym izolatorem, surowcem bardzo elastycznym i wytrzymałym. To idealny produkt z którego wytwarza się między innymi panele korkowe.
kartka na ścianie kork

Walory paneli korkowych

Panele korkowe ze względu na to, że są pozyskiwane z najwyższej jakości kory dębu, posiadają liczne walory zdrowotne i estetyczne. Z powodzeniem możemy zastosować je na każdej podłodze w różnych pomieszczeniach – kuchniach, salonach, sypialniach, a nawet saunach. Są najlepszym wyborem zarówno pod względem jakości jak i ceny. Wybór paneli korkowych to gwarancja:

 • Ciszy – korek ze względu na swoje właściwości stanowi idealną izolację przed niepożądanymi dźwiękami czy uciążliwymi wibracjami i drganiami. Dzięki temu poziomu hałasu wewnątrz domu jest zdecydowanie obniżony.
 • Trwałości i wodoodporności – korek nie rozsycha się i nie ulega szybkiej degradacji nawet w wyniku intensywnego użytkowania. Dzięki temu trwałość podłogi korkowej wynosi nawet 30 lat.
 • Ciepła – niepowtarzalna struktura paneli korkowych zapewni zwiększoną izolację termiczną powierzchni podłogi. Zatrzymuje ona więcej ciepła i wolniej go traci. Zimą bez problemu możemy chodzić boso po podłodze.
 • Radości i wygody z chodzenia – korek jest surowcem bardzo elastycznym, co zapewnia komfort użytkowania. Naprężenia podczas stawiania kroków rozchodzą się, a kiedy chodzimy w obuwiu korek pochłania siłę nacisku.

wandakork

Zalety paneli korkowych

Panele korkowe pod wieloma względami przewyższają inne tradycyjne i nowoczesne materiały, a ich zalety są wprost nieocenione. Montując panele korkowe możemy liczyć na:

 • elastyczność,
 • trwałość,
 • izolację dźwiękową i akustyczną,
 • izolację cieplną,
 • przyjemność w użytkowaniu,
 • antystatyczność,
 • bezproblemowe utrzymanie paneli w czystości.

Każdy kto ceni sobie komfort, ciszę i dba o swoje zdrowie, będzie zadowolony z wyboru paneli korkowych. To produkt niezwykle trwały i sprawdzony. Panele korkowe bardzo łatwo zamontować jak i zdemontować. Montaż nie wymaga klejenia, a dzięki wielu wzorom każda podłoga nabierze eleganckiego i ekologicznego wyglądu. Z szerokim wyborem paneli korkowych możemy zapoznać się na stronie cork24.co.uk cork boards. Panel korkowy to produkt o wszechstronnym zastosowaniu – doskonale sprawdzi się zarówno w domu jak i w biurze.