Najlepsze kolonie tylko w Bieszczadach

Rozważacie, dokąd wasze dzieciaki mogłyby pojechać na kolonie by pobyć na świeżym powietrzu.Jakie miejsce oferuje czyste powietrze, piękne krajobrazy i atrakcje dla waszych dzieci?.

Najlepszym rozwiązaniem będą nasze góry – Bieszczady. Dostarczą kolonistom ciekawe atrakcje a także przyniosą spokój ducha na łonie pięknej natury Karpat Wschodnich. To właśnie po powrocie z takich kolonii przywiozą miłe wspomnienia ale również nawiążą nowe znajomości oraz posiądą ważną wiedzę traktującą o przyrodzie. Gdyż nie istnieją fajniejsze sposoby na pozyskanie wiedzy aniżeli te na świeżym powietrzu, tym chętniej, jeśli to zajęcia w gronie znajomych na kolonii.
szczyty

Kilka słów o bieszczadzkich górach

Bieszczady to obszar zlokalizowany w na południowym wschodzie Polski. Podzielony jest dwie krainy, Bieszczady Wschodnie położone na terytorium Ukrainy i Zachodnie leżące na wschodzie Polski a ponadto zajmujące część Ukrainy i terytorium Słowacji. Te ostatnie w zdecydowanej mierze obejmują objęty ochroną obszar Karpat Wschodnich, który znajduje się na liście rezerwatów organizacji UNESCO. Okazałym wierchem jest góra Tarnica, który ma 1346 m n. p. m.. Pasma górskie Bieszczadów może nie są wysokie, lecz dzięki temu istnieje możliwość by bez większej zadyszki udać się aż na szczyt i obserwować
wspaniałą krainę Karpat Wschodnich. Ponadto charakteryzują się strefowym rozkładem flory i specyficznym systemem sieci rzecznej. Zaś najładniejszym zakątkiem Bieszczadów jest Park Dolina Sanu. Właśnie tu można zobaczyć duże ssaki jak choćby niedźwiedź czy żubr a także wilki i rysie. Lasy Doliny Sanu stanowią azyl przede wszystkim dla nieobserwowanej w innych częściach kraju zwierzyny a także gromadzą sporo rzadkich gatunków roślinnych. Gęste lasy, które porastają ten obszar oraz całkiem liczne cieki wodne odpowiadają za ten specyficzny nastój.
bieszczady panorama

Najlepsze tereny
na wakacje w W Karpatach Wschodnich

Najbardziej interesującym oraz atrakcyjnie położonym miejscem w zasięgu Bieszczadów jest ośrodek rekreacyjny zielonapolana.com.pl. Usytuowany jest na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Sanu, w gminie Dubiecko , która leży na Podkarpaciu.

Oferuje noclegi w górach nawet dla setki turystów, w klimatycznych domkach z drewna a także w komfortowych pokojach dostępnych w hotelu. A dodatkowo dla turystów jest również pole do rozłożenia namiotów. Zielona Polana proponuje kolonie dla dzieci z licznymi zabawami. Biorąc pod uwagę jeszcze doskonałe położenie i łatwy dostęp do hotelu, w pobliżu można zaznać wielu przyjemności i przeżyć atrakcji , które nie będą nas na pewno zanudzać. Do wyboru są wycieczki z użyciem drezyn rowerowych, Muzeum Skamieniałości i Minerałów a także Wioseczka o charakterze Fantasy, jaka położona jest 30 km od ośrodka. Dzieci na kolonii mogą udać się do Lwowa a ponadto zabawić w Dynowie, , które posiada jedyną Kolej Przeworzką. Kolonie w górach okażą się zapewne bardzo fajne i pełne atrakcji.
łódka