Stosowanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

W ciągu ostatnich lat rejestruje się coraz więcej przypadków zwichnięcia przegubów i zwichnięcia lub zerwania wiązadeł nóg. Nie są wyłącznie następstwem uprawiania sportu, aczkolwiek właśnie u sportowców tego rodzaju przypadków notuje się najwięcej. Zdołają okazać się jednakże także efektem naturalnego spaceru w trakcie jakiego niewłaściwie postawimy nogę czy wywrotki w trakcie amatorskiej jazdy na deskorolce. poszkodowani meldujący u ortopedów z podanymi wcześniej kontuzjami mogą liczyć na ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), którą powszechnie nazywa się ortezą.

pilka

Ortezy i ich zastosowanie

Przyrządy ortopedyczne, zważywszy na wykonanie i budowę, grupują się na nieelastyczne, sprężyste oraz półsztywne. Wytworzone są z innowacyjnych materiałów, które gwarantują ich trwałość. Aczkolwiek podział ortez pod względem ich funkcji wygląda następująco: uciskowe, usztywniające, kompensacyjne oraz korekcyjne. Nieraz mogą również znaleźć zastosowanie w leczeniu poniektórych złamań nóg. Ich kluczowe działanie to stabilizacja przegubu, przez co jego manewry są w pewnym stopniu lub całkowicie ograniczone. Chroniony w taki sposób przegub jest zabezpieczony przed ewentualnymi dalszymi kontuzjami a dodatkowo nie ulega opuchliznom pourazowym. Na domiar tego aparat ortopedyczny odciąża mięsnie umiejscowione przy stawie i przyczynia się do ich odnowy. Sztywne ortezy stanowią swego typu substytut gipsu, z tego powodu sam tok odbudowy przegubu lub więzadła zostaje przyspieszony.

stabilizator

Gdzie otrzymać ortezy?

Są w propozycji wielu sklepów medycznych, które także oferują inne sprzęty do rehabilitacji i ortopedyczny. Jednym z najlepiej wyposażonych jest umiejscowiony w Grodzie Kraka sklep www.zdrow-med.pl sklep ortopedyczny z siedzibą w Krakowie. To niespotykany tego rodzaju punkt zaopatrzenia rehabilitacyjno-ortopedycznego, jaki dysponuje obszerną bazą produktów medycznych. Dodatkowo realizuje zlecenia z NFZ. Dzięki współpracy z paroma kontrahentami, obiekt handlowy Zdrowie oferuje także asortyment spoza własnego wykazu produktów. Jednostki odwiedzające placówkę zdołają dodatkowo liczyć na porządną i szczera pomoc w kwestii doboru ortez a także sposobu ich używania. To wszystko za sprawą wykwalifikowanej kadry trudniącej się obsługiwaniem użytkownika.
Pamiętajmy, że ortezy należy nabyć tylko po konsultacji ze specjalistą. Zła eksploatacja ortez lub brak wskazań na ich użytkowanie może spowodować zmianę na gorsze kontuzji i stanu zdrowia chorego.